12 stycznia 2019 w Muzeum II Wojny Światowej odbył się jubileusz z okazji 90. urodzin prof. Jerzego Grzywacza, żołnierza Armii Krajowej, ps. "Tapir".

Było wielu znamienitych gości a wśród nich my - Szkoła Podstawowa nr 2 z panią dyr. Marleną Grzelak, uczniami klasy 7a i 7d, wychowawcami i rodzicami. Uroczystość otworzył dyrektor MIIWŚ pan Karol Nawrocki. Następnie odbyły się rozmowy z szanownym Jubilatem oraz zaproszonymi gośćmi, którzy opowiadali o ważnych etapach z życia profesora. Były też życzenia i gratulacje. Delegacja naszej szkoły wręczyła solenizantowi bukiet czerwonych róż oraz laurkę wykonaną przez uczennicę Wiktorię Jelińską. Spotkanie zwieńczył poczęstunek i ogromny tort urodzinowy. Dla wielu z nas była to żywa lekcja historii. Dziękujemy i życzymy 150 lat !!!!!

Tekst i zdjęcia Iwona Chmielewska