11 maja odbył się już drugi w tym roku rodzinny rajd pieszy.

Tym razem nietypowo zaczęliśmy od jazdy autobusem komunikacji miejskiej, aby dostać się do Złotej Karczmy – początku naszego rajdu. Mimo niesprzyjającej pogody spora grupka uczniów naszej szkoły wraz z rodzinami pokonała około 6 kilometrową trasę Złota Karczma – Kuźnia wodna w Oliwie. Towarzyszyła nam Pani przewodnik Małgorzata Zygunt, która wspaniale zorganizowała czas zarówno dzieciom jak i dorosłym. Młodsi uczestnicy odkrywali ciekawostki przyrodnicze, nauczyli się odróżniać przyrodę ożywioną od nieożywionej, prowadzili poszukiwania różnego rodzaju elementów przyrody. Dorośli natomiast poznali wiele ciekawostek historycznych na temat lasów oliwskich i ich okolic. Na koniec chętni udali się do ZOO w Oliwie. Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnym rodzinnym rajdzie pieszym (15 czerwca), który dzięki finansowemu wsparciu Rady Rodziców może być kontynuowany.

Katarzyna Lilla