Dominacja SP 2 w Mistrzostwa Gdańska w Pływaniu Drużynowym Dziewcząt

Dwadzieścia trzy żeńskie drużyny wzięły udział w zakończonych Mistrzostwach Gdańska w Pływaniu Drużynowym Dziewcząt. 15 drużyn reprezentowało swoje szkoły w kategorii Igrzysk Dzieci i 8 w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody jak każdego roku zostały przeprowadzone na obiekcie Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Chałubińskiego 13.

Każda drużyna zobowiązana była do wystawienia 6 reprezentantów. Przy okazji klasyfikacji drużynowej, w trakcie zawodów przeprowadzono także klasyfikację indywidualną w poszczególnych stylach pływackich.

W tym roku szkolnym oba komplety złotych medali zgarnęły reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 2 z gdańskiej Moreny, przy okazji plasując się na czołowych miejscach w klasyfikacji indywidualnej.

W klasyfikacji Igrzysk Dzieci złotymi medalistkami zostały uczennice Szkoły Podstawowej nr 2.

W klasyfikacji drużynowej Igrzysk Młodzieży Szkolnej 1 miejsce zdobyły reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 2.