29 września 2022r. uczniowie klasy 4B pod opieką nauczycieli wybrali się do Teatru Miniatura, gdzie mieli okazję zobaczyć przedstawienie będące adaptacją książki pt. „Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy. Musical „Akademia Pana Kleksa” wystawiony przez Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku bardzo podobał się widowni przede wszystkim ze względu na kolorowe kostiumy, rytmiczne piosenki oraz zabawne dialogi aktorów.

W spektaklu bierze udział kilkanaścioro dzieci, które doskonale czują się w otoczeniu dorosłych aktorów. Wśród utalentowanych dzieci, które przeszły cykl warsztatów w teatrze z zakresu śpiewu, ruchu scenicznego o aktorstwa jest nasza uczennica z klasy 4B, Aleksandra Polak. Jeśli chodzi o Olę wcieliła się w kilka ról: uczeń, wilk, Mały pan Kleks i za swoją wielką pracę, skupieniu na scenie, precyzję należą jej się gromkie brawa. Ola umożliwiła uczniom klasy 4B poznać samego Pana Kleksa i wejść na scenę, na której odbyło się sesja fotograficzna.