08 kwietnia w III Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie im. Agnieszki Osieckiej odbył się VIII Wojewódzki Konkurs matematyczno-fizyczny "Matematyka w Fizyce 2022".

Konkurs składał się z dwóch części.

Część I. Uczniowie klas VIII szkół podstawowych zmierzyli się z zestawem zadań sprawdzającym wiedzę w zakresie posługiwania się podstawowymi wielkościami fizycznymi oraz znajomość jednostek i umiejętność ich przeliczania. Naszą Szkołę reprezentował Dominik Gruchowski, klasa 8D.

W drugiej części konkursu uczniowie klas VII i VIII prezentowali skonstruowane przez siebie, dowolnie wymyślone mierzalne wielkości, przedstawiali jednostki tych wielkości i przyrządy pomiarowe. Reprezentantami Naszej Szkoły byli uczniowie klasy 7B - Antoni Szulc i Piotr Michniewicz.

Antoni i Piotr skonstruowali zapachomierz - urządzenie, które mierzy intensywność zapachu kwiatów. Znając intensywność zapachu i objętość słoika, możemy wyliczyć wielkość fizyczną – zapach kwiatów. Za swój projekt otrzymali III miejsce. Odbiór nagród 31.05.2022 r.

Naszym uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłowości i kreatywności.

Podziękowania dla p. Marty Regulińskiej za czas i wkład pracy włożony w upiększenie projektu uczniów klasy 7B.

Dziękujemy nauczycielom matematyki, którzy uczą ww uczniów p. Emilii Frąckiewicz                                     i p. Małgorzacie Kobielli.

Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku!

Nauczyciele fizyki