W piątek 22 marca uczniowie klasy 5c wraz z wychowawczynią panią Beatą Wilk wzięli udział w lekcji samorządności przeprowadzonej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku. Celem wizyty było zaznajomienie się z zasadami działania administracji samorządowej. Młodzi ludzie mieli okazję zapoznać się ze strukturą organizacyjną urzędu oraz pracą na poszczególnych stanowiskach. Na początku uczniowie zaproszeni zostali do Sali Okrągłej im. Lecha Bądkowskiego, gdzie przywitał ich Pan Henryk Halmann Skarbnik Województwa Pomorskiego oraz Pan Sławomir Lucewicz Dyrektor Departamentu Promocji i Komunikacji.  Następnie odbyło się spotkanie z Panem Mieczysławem Strukiem Marszałkiem Województwa Pomorskiego, który przybliżył uczniom najważniejsze informacje związane z pracami Samorządu Województwa Pomorskiego. Pomimo młodego wieku uczniowie chętnie dyskutowali z Panem Marszałkiem. Poddali również pod głosowanie kilka klasowych pomysłów. Sposób oddawania i liczenia głosów bardzo im się podobał. Pan Marszałek przekazał w podarunku dla naszej szkoły herb województwa pomorskiego. Pod koniec wizyty uczniowie wzięli udział w quizie przygotowanym przez Panią Małgorzatę Windykę z Departamentu Promocji i Komunikacji Społecznej. Konkurs dotyczył tematów poruszanych przez Pana Marszałka. Zwycięzcom wręczono nagrody. Na zakończenie lekcji samorządności wszyscy uczniowie otrzymali piękne upominki i udali się na słodki poczęstunek. Wizyta w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego uświadomiła młodym ludziom, jak ważna jest praca urzędników, których celem nadrzędnym jest podnoszenie standardów codziennego życia każdego z nas.