OFERTA SZKOLNA

Położenie

Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami sportowymi im. Armii Krajowej w Gdańsku znajduje się na skraju dzielnicy Piecki-Migowo (potocznie nazywanej Moreną) przy ulicy Heleny Marusarzówny 10. Morena jest doskonale skomunikowana zarówno z centrum Gdańska i Wrzeszczem, jak i dzielnicami położonymi w pobliżu obwodnicy. Umiejscowienie szkoły na uboczu Moreny zapewnia komfort nauczania i bliski kontakt z przyrodą (bliskość Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego).

oferta-szkoly-420.jpg [miniatura]oferta-szkoly-428.jpg [miniatura]oferta-szkoly-415.jpg [miniatura]

Dzielnica ta jest doskonale skomunikowana zarówno z centrum Gdańska i Wrzeszczem, jak i dzielnicami położonymi w pobliżu obwodnicy. Umiejscowienie szkoły na uboczu osiedla zapewnia komfort nauczania i bliski kontakt z przyrodą ( bliskość dawnego poligonu i Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego).

Szkoła zatrudnia kadrę nauczycielską o najwyższych kwalifikacjach wspieraną przez pedagogów szkolnych

i psychologa.

Szkoła posiada:

• Pomorski Certyfikat Jakości w standardzie „Wychowanie i opieka”
  • Certyfikat jakości: „Szkoła przyjazna dla uczniów z dysleksją ”.

Szkoła uczestniczy w programach:

Unijnych

• "Owoce w szkole" i "Szklanka mleka" (program zdrowotny 6-10-14)
  • Zdolni z Pomorza.

• Uczniowie klas 0 – 3 uczą się w wydzielonej części budynku z osobnym wejściem.
  • w szkole działa mała i duża świetlica
  • duża dla uczniów klas 1– 3 dostępna jest w godzinach od 6:45 do 17:00.
  • mała dla klas 0 dostępna w godzinach 6:45 do 17:00
  • oddziały przedszkolne spożywają obiady od godz. 12:00

Stołówka dla wszystkich uczniów działa w godzinach od 10:45 do 13:55

Gabinet pielęgniarski czynny w dni:

• Pon. 7:30 – 15:00
  • Wt. 7:30 - 15:00
  • Śr. 7:30 – 15:00

Biblioteka szkolna i czytelnia posiadają bogaty księgozbiór lektur, słowników i encyklopedii.
W czytelni istnieje Internetowe Centrum Multimedialne.
Biblioteka współpracuje z wieloma instytucjami oświatowo -kult. m.in Wojewódzka biblioteka, biblioteka osiedlowa CEN, Muzeum Oświaty pomorskiej Akademia czytania Bajek Manhattan Biblioteka pedagogiczna.

Szkoła posiada dwie pracownie komputerowe, w tym jedna licząca 24 stanowiska, druga 30.

W skład kompleksu sportowego wchodzą:

• 3 sale gimnastyczne o zróżnicowanej powierzchni,
  • sala do gimnastyki korekcyjnej,
  • kompleks boisk sportowych (boiska do gier zespołowych, piłkarskie,bieżnie, skocznie lekkoatletyczne, rzutnie
  • pływalnia z pełnowymiarowym basenem.

Szkoła prowadzi klasy sportowe:
• pływackie (jedna w każdym roczniku )
• judo

Przy szkole działa Świetlica Terapeutyczna (kliknij na link), która proponuje:
• Zajęcia socjoterapeutyczne korygujące zaburzenia emocjonalne u dzieci oraz rozwijające umiejętności funkcjonowania społecznego dla dzieci klas 1- 6.
• Indywidualne konsultacje i poradnictwo dla rodziców.

Szkoła zapewnia:

• gimnastykę korekcyjną ( na sali gimnastycznej i pływalni, dla dzieci umiejących pływać)
  • zajęcia terapii pedagogicznej
  • opiekę logopedyczną
  • konsultacje pedagogiczne i psychologiczne
  • naukę języka angielskiego od klas 0
  • zajęcia judo, rytmiki, modelarskie
  • naukę tańca towarzyskiego w zespole „ Gabi” ( odpłatnie)
  • naukę pływania dla uczniów spoza rejonu (nieodpłatnie) w ramach współpracy z GOKF.

Szkoła prowadzi zajęcia dodatkowe dla uczniów klas 1-3:

• koło matematyczne
  • koło matematyczno – przyrodnicze
  • koszykówkę dla najmłodszych – „ KOSZMANIA”
  • możliwość wstąpienia do drużyny zuchowej.
  • zajęcia ogólnorozwojowe dla uczniów klas młodszych