Szanowni Państwo, drodzy  uczniowie!

Rok szkolny 2019/2020 dobiegł końca. We wrześniu, nikt z nas  nie spodziewał się, że będzie miał tak trudny dla polskiej edukacji przebieg.

Myślę, że dzięki zaangażowaniu całej szkolnej społeczności sprostaliśmy wyzwaniom, które postawiło przed nami wszystkimi zdalne nauczanie.

Bardzo dziękuję nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie w proces kształcenia naszych uczniów, za otwartość i pomysły na to, by zdalne nauczania przyniosło oczekiwane efekty w postaci wiadomości i umiejętności uczniów.

Wam, kochani uczniowie, dziękuję za wytrwałość, podejmowanie zadań przekazywanych przez nauczycieli i za godziny spędzone przed komputerem w czasie zdalnych lekcji.

Szczególne podziękowania składam na ręce Rodziców.

Szanowni Państwo, bardzo dziękuję, za okazywaną dzieciom i nam, nauczycielom pomoc w realizacji nauczenia zdalnego. Wiem, że był to trudny czas, pełen niepokoju, frustracji i niepewności jutra. W ostatnich miesiącach na barkach Rodziców najmłodszych naszych uczniów,  spoczął obowiązek pracy ze swoimi pociechami. Z relacji nauczycieli wynika, jak bardzo byliście zaangażowani w realizację przesyłanych materiałów. Z serca Wam za to dziękuję!

Drodzy uczniowie, otrzymacie dzisiaj świadectwa. Przez ostatnich dziesięć miesięcy pracowaliście wytrwale, starając się osiągać jak najlepsze wyniki w nauce.

Gratuluję Wam świadectw, sukcesów, które w ciągu całego roku odnieśliście w konkursach i zawodach sportowych.

Dla niektórych spośród Was jest to dzień wyjątkowy, ponieważ po ośmiu latach nauki żegnacie się z naszą szkołą.

Dorastaliście w jej murach i wiem, że często nurtowało Was wiele pytań, mieliście rozterki związane z dorastaniem, z przechodzeniem małymi krokami w dorosłość.

Staraliśmy się poprowadzić Was właściwą ścieżką przez trudny okres dojrzewania.  Sprawiać, byście byli wrażliwi na potrzeby innego człowieka. Wskazać jaką wartość dla każdego z nas ma rodzina, przyjaźń i miłość. Pokazać jak ważna dla każdego Polaka jest historia, do czego zobowiązuje nas patron naszej szkoły, Armia Krajowa. Nauczyć odpowiedzialności za siebie i innych.

Mam nadzieję, że nasze starania zaowocują w Waszym dalszym życiu.

Już niebawem rozpoczniecie naukę w innej placówce. Jesteśmy przekonani, że dobrze przygotowaliśmy Was do tego, byście z powodzeniem kontynuowali naukę na wyższym poziomie kształcenia.

Kochani uczniowie, życzę Wam, aby najbliższe dwa miesiące były dla Was okresem odpoczynku i odprężenia, tak byście  z nowymi siłami stanęli pierwszego września w progu szkoły.  Uważajcie w czasie zabaw wakacyjnych na własne bezpieczeństwo, aby nikomu z Was nie przydarzyła się żadna przykra przygoda.

Do zobaczenia za dwa miesiące!