logo_szkoly.png100-lecie odzyskania niepodległości obchodziliśmy w dniach 8-9.11.2018 r.Uczniowie wzięli udział w wielu konkursach związanych z ówczesnymi wydarzeniami i postaciami historycznymi. 9.11.2018 r. odbyła się uroczysta akademia na której wręczono nagrody laureatom konkursów, zaproszeni goście mogli obejrzeć występy artystyczne, wysłuchać pieśni śpiewanych przez chór szkolny.

Klasy 5 wzięły udział w konkursie na najwierniejsze odwzorowanie postaci historycznej, która w szczególny sposób przyczyniła się do odzyskania przez Polskę niepodległości.
Konkurs wygrała klasa 5 d.
Wyróżnienie dla klas 5b i 5c Brawa dla wszystkich klas 5 za przygotowanie postaci historycznych oraz przedstawienie ich.

Konkurs Pieśni Patriotycznej dla klas 7 wygrała klasa 7d która zaśpiewała  „Rozkwitały pąki białych róż”. Podziękowanie i brawa dla wszystkich klas 7 za przygotowanie i śpiewanie pieśni.

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę klasy 7 wzięły udział w konkursie pieśni patriotycznej.
Konkurs wygrała klasa 7d, zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Konkurs na „Żywy obraz historyczny” w wykonaniu klas 8.                                                                                                          Konkurs wygrała klasa 8 e. Wszystkim klasom należą się słowa uznania i wielkie brawa.

Przedstawione obrazy

1. Unia Lubelska