DZIEŃ PIZZY w klasie 4B

Czas na pizzę!  Tak jest, aby zachęcić moich uczniów do nauki, na lekcji matematyki wykorzystałam przepyszną potrawę-pizzę. Dodatkowo uczniowie pracowali z grupach i wypełniali przygotowaną kartę pracy z ułamkami z pizzy. Może nie wszyscy przepadają za nauką o ułamkach, ale na pewno prawie wszyscy uwielbiają pizzę. Dlaczego więc nie wykorzystać motywu tego słynnego dania, żeby umilić dzieciom naukę. Lekcja z wykorzystaniem tej karty pracy o ułamkach zwykłych dla dzieci z pizzą była dla uczniów klasy 4B przyjemniejsza i ciekawsza. Dodatkowym rarytasem było jedzenie pizzy, która znikała momentalnie. Takie połączenie przyjemnego z pożytecznym ułatwiło zapewne zrozumienie pojęcia ułamka zwykłego i pozostanie moim uczniom długo w pamięci. A uwiecznieniem wszystkiego było zaprojektowanie na kartce własnej i niepowtarzalnej pizzy.