W naszej szkole 21 listopada 2019 r.  obchodziliśmy Dzień Tumbo, czyli słonika, który od 10 lat jest symbolem Funduszu Dzieci Osieroconych, działającego przy Fundacji Hospicyjnej. Jest to część programu Tumbo Pomaga, którego celem jest wsparcie osieroconych dzieci
i nastolatków. Ten dzień jest organizowany w Światowym Dniu Życzliwości i Pozdrowień, symbolicznie podkreślającym wagę solidarności z dziećmi po stracie bliskiej osoby. W Polsce co pół godziny dziecko traci bliską osobę. To oznacza, że codziennie w społeczność szkolną wkracza osierocony uczeń. Żałoba nie jest chorobą, to naturalny stan po utracie ważnej osoby.

Na stronie tumbopomaga.pl możesz uzyskać wsparcie w przypadku straty bliskiej osoby oraz informacje o procesie żałoby i gdzie uzyskać pomoc. Jest to strona stworzona z myślą o dzieciach i młodzieży, ich rodzicach a także nauczycielach.

Tego dnia we wszystkich klasach 3 pedagog Joanna Grabowska przeprowadziła zajęcia w oparciu o bajki z serii „Plasterki”.  Został również w naszej szkole zorganizowany kiermasz. Wszystkie pieniądze pochodzące z kwesty w szkole przeznaczone będą na wsparcie socjalne i psychologiczne dzieci i młodzieży w żałobie, organizowane w ramach Funduszu Dzieci Osieroconych, działającego od 10 lat przy Fundacji Hospicyjnej.

Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie

Pedagodzy Szkolni