W dniu 05 kwietnia 2019 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu ogólnopolskiego plastyczno-ortograficznego pt.„ Ortograficzne ilustracje” dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej.
Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 80 szkół podstawowych z całej Polski. Wpłynęło 621 prac.

Ze względu na fakt, iż na konkurs nadesłanych zostało wiele przepięknych, starannych, oryginalnych i ciekawych prac, komisja konkursowa miała niełatwe zadanie. Oceniający brali pod uwagę pomysł, estetykę i dbałość wykonania pracy, zgodność z tematyką konkursu, inwencję twórczą oraz walory artystyczne.

Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach, Komisja wyróżniła 25 zaskakujących i niepowtarzalnych prac:

I miejsce zajęła

- Zuzanna Brzoza SP 2  Gdańsk klasa II B