6 kwietnia odbył się pierwszy w tym roku rodzinny rajd pieszy. Tym razem przemierzyliśmy Nowiec, Matemblewo,  do Wąwozu Huzarów wychodząc na Niedźwiedniku. Piękna wiosenna pogoda pozwoliła na aktywny wypoczynek pośród budzącej się do życia przyrody. Ciekawostki historyczno-edukacyjne opowiadane przez naszego przewodnika Pana Arkadiusza Zygmunta ubarwiały naszą podróż,  a anegdoty wprowadzały nas w dobry humor, który towarzyszył nam przez całą wyprawę. Dzieci mogły poobcować z naturą bardziej się jej przyjrzeć, mieć z nią bezpośredni kontakt. My nauczyciele cieszymy się, że tak wielu z Państwa tego dnia było z nami. Rajdy są doskonałą formą integracyjną dzieci, rodzin, środowiska szkolnego, lokalnego. Zachęcamy do kolejnej wyprawy już 11 maja i przypominamy, że środki finansowe na realizację rajdów pochodzą z Rady Rodziców za co serdecznie dziękujemy.

Tekst i zdjęcia Katarzyna Lilla.