Wizyta wolontariuszy EVS

W dniu 29 listopada 2018 r. uczniowie klas: 6A, 8A, 8B i 8C uczestniczyli w lekcji prowadzonej przez dwóch wolontariuszy z Turcji: Bahar i Kubilay. Prelegenci w ramach Wolontariatu Europejskiego (European Voluntary Service – EVS) poprowadzili prezentację o prezentacją o Turcji i kulturze tureckiej w języku angielskim. Lekcja była tłumaczona na język polski przez Panią Olene Dobrovolską, która gości w Stowarzyszeniu Morena Wolontariuszy z Turcji. Zajęcia w ramach projektu były prowadzone przez reprezentantów Turcji dzięki temu nasi uczniowie mieli okazję zwiększyć swoją świadomość europejską, pokonać swoje bariery w kontakcie z obcokrajowcami oraz otworzyć się na różnorodność i wielokulturowość.
Jolanta Fidytek