UBEZPIECZENIA NNW NASZYCH DZIECI

Drodzy Rodzice!

Rada rodziców wraz z Dyrekcją szkoły ze względu na bardzo szeroki wachlarz ofert oraz indywidualne potrzeby każdego z dzieci uczęszczających do naszej szkoły takich jak wiek, zainteresowania, uprawiane sporty itp. nie wybierze w tym roku szkolnym jednej oferty. W dzisiejszych czasach proces sprzedaży ubezpieczeń następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) jest procesem zdigitalizowanym i dostępnym u każdego przedstawiciela ubezpieczeniowego. Rodzic może indywidualnie dobrać zakres polisy do swoich potrzeb.

Przypominam, że umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci i młodzieży szkolnej na terenie szkoły, jak również w przypadku organizowania imprez i wycieczek szkolnych w kraju, jest dobrowolną umową ubezpieczenia.

Reasumując każdy Rodzic podpisując indywidualną umowę będzie miał możliwość dostosowania pakietu i formy ubezpieczenia do własnych potrzeb i kryteriów, a to zawsze budziło duże kontrowersje,  szczególnie w momencie wypłacania odszkodowania.

Rada Rodziców nie zostawia Państwa jednak samych i mamy  pewne rady i sugestie, które pomogą Państwu w wyborze.

- Jednym z najistotniejszych punktów zawartych w umowie jest suma ubezpieczenia za uszkodzenia będące następstwem nieszczęśliwego wypadku, należy pamiętać że wypłata za te świadczenia jest zgodna z tabelą ZUS i obejmuje najczęściej  1% uszczerbku =  1% sumy ubezpieczenia.

-Pobyt w szpitalu - ważne jest czy wypłata jest za pobyt w szpitalu w razie choroby czy tylko w razie wypadku oraz od którego dnia pobytu i za ile dni towarzystwo ubezpieczeniowe płaci

-Zwrot kosztów za rehabilitację - istotne jest czy jest zakup środków pomocniczych takich jak protezy itp. czy również zwrot za prywatne zabiegi rehabilitacyjne

-Sport - ważne jest aby dzieci uprawiające sport w szkole czy poza posiadały w polisie takie rozszerzenie

- Towarzystwa ubezpieczeniowe obejmują jeszcze zakresem inne klauzule m.in takie jak pogryzienie przez psa, ukąszenia przez owady oraz pomoc psychologa np. w przypadku hejtu w internecie.

- Możliwe jest też dokupienie odpowiedzialności cywilnej dla dzieci powyżej 13 roku życia,

- przesyłamy Państwu linki z ofertami nadesłanymi do Rady Rodziców