Szanowni Rodzice, drodzy uczniowie i pracownicy szkoły!

Po długim, pięciomiesięcznym  oczekiwaniu wracamy dzisiaj do szkoły, aby rozpocząć nowy rok szkolny. Będzie to rok trudny, pełen nowych wyzwań  i niepewności związanych z sytuacją pandemiczną w kraju i na świecie.

Początek roku szkolnego, to koniec wakacyjnej swobody i wypoczynku. Cieszymy się, że wracacie do Nas zdrowi, uśmiechnięci i wypoczęci.

Na początku nowego roku szkolnego 2020/2021, pragnę życzyć Wam drodzy uczniowie, aby nauka i Nasza Szkoła dostarczała Wam wielkiej przyjemności i satysfakcji.

Chcę Wam przypomnieć, że to od Was wiele zależy –  to Wy decydujecie, czy warto z uwagą i aktywnie słychać  tego, co mówią nauczyciele.

Pamiętajcie, że to także Wy możecie zmieniać i dostosowywać  szkołę do Waszych potrzeb i marzeń.

Włączajcie się w życie szkolne, planujcie i realizujcie swoje pomysły – duma z osiągniętych dzięki własnemu działaniu sukcesów, to fantastyczne uczucie. Pomogą Wam wspaniali nauczyciele i pracownicy tej szkoły.

Od nas wszystkich zależy, jak długo będziemy cieszyć się nauką w murach szkolnych. Organizacja pracy w naszej szkole bardzo się zmienia.

Przestrzeganie procedur zawartych w Regulaminie Pracy Szkoły obowiązującym od 1 września 2020 r., zachowanie dyscypliny, dystansu społecznego oraz higiena mają na celu zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa w naszym środowisku szkolnym.

Proszę bardzo dokładnie zapoznać się z regulaminem, który jest zamieszczony na stronie internetowej szkoły.

Jedną z największych zmian jest nauka w jednej, przeznaczonej dla klasy sali lekcyjnej, w celu ograniczenia przemieszczania się po terenie szkoły. Kolejną rekomendacja, aby w czasie przerw lekcyjnych zasłaniać usta i nos maseczką lub przyłbicą. Zmieniają się także zasady wydawania posiłków i korzystania z biblioteki szkolnej. Nie będzie działał sklepik szkolny oraz poidełka z wodą.

Pomimo obostrzeń i wynikających z nich trudności, wierzę, że ten rozpoczynający się rok szkolny będzie nie tylko okresem wytężonej pracy i nauki,  ale także czasem doskonalenia Waszych talentów, wspaniałym czasem spędzonym w gronie przyjaciół.

Drodzy Rodzice, liczymy na Państwa wsparcie i wyrozumiałość, w tym jakże trudnym dla nas wszystkich okresie. Wierzę, że współdziałanie całej społeczności szkolnej sprawi, że nowy rok szkolny będzie przebiegał bez zakłóceń.

Nauczycielom i Rodzicom życzę wytrwałości i mądrości w towarzyszeniu dzieciom w nowym roku szkolnym 2020/2021.